Trendem, co se týče vzhledu, je maximální přirozenost. Obočí nevyjímaje. Neznamená to ale, že bychom měly své obočí nechat jen tak růst. Stínování obočí nám pomůže rychle a snadno vytvořit naprosto dokonalý pohled. Jak na to? 

Každý obličej potřebuje jiný tvar obočí

Možná jste se také zhlédla ve své oblíbené herečce nebo modelce a přejete si za každou cenu mít stejné obočí. Proč zrovna obočí? Protože obočí je na tváři to, co zaujme jako první. Rámuje celý obličej a určuje celkový výraz.

Jenže to, co sluší Emmě Watson nebo Caře Delevingne, nemusí slušet nám. Záleží na spoustě věcí – jako například na tvaru obličeje.

          Kulatý obličej potřebuje ostré, klenuté obočí. Tím se rozbije optická baculatost.

          Hranatý obličej ocení jemné dlouhé obočí. To ubere na přísnosti výrazu.

          Obličeji do tvaru trojúhelníku bude slušet kratší obočí do tvaru písmene S. Vyrovná to symetrii s bradou. 

Dalším kritériem je barva pleti a vlasů. Jaké jsou základní tipy? 

          Světlovlásky můžou své obočí ztmavit o dva i tři odstíny od barvy vlasů. Rozhodně by to ale neměly přehánět a nekreslit si nad oči dva černé slimáky. Ideální jsou odstíny šedé nebo hnědé.

          Brunetkám stačí obočí ztmavit jen o jeden tón.

          Černovlásky si v ideálním případě nemusí obočí barvit vůbec, mají-li ho dost výrazné. Popřípadě dokreslují podle barvy vlasů.

          Zrzky to budou mít nejsložitější. Zvolit by měly hnědé odstíny přibližně o dva stupně tmavší než vlasy.

 Bez dobrého základu to nejde

Když si ujasníme, jaký tvar a odstín obočí bude ten náš, přichází ke slovu pinzeta. I trhání obočí má svá pravidla, abychom předešly nechtěným úrazům.

          Obočí začíná mezi kořenem nosu a vnitřním koutkem oka. A končí na lince vedoucí od koutku nosu přes vnější koutek oka. Tento tvar si jednoduše zkontrolujeme přiložením tužky.

          Chloupky vytrháváme od strany víčka a ne od čela.

          Respektujeme přirozenou hustotu a tvar obočí. Doladíme jen přebývající chloupky.

Trhání pinzetou má tu výhodu, že ho zvládneme doma a zabere jen pár minut. Na druhou stranu chloupky rychle dorůstají, takže jde mnohdy o každodenní záležitost. Kdo chce mít klid, může využít služeb kosmetičky a nechat si obočí depilovat voskem nebo cukrovou pastou. Nejenže to vydrží týdny, ale hlavně je obočí díky hladké pokožce kolem mnohem výraznější.   

Kamenem úrazu může být barva

Dokonalý tvar bychom tedy měly. Mnoho žen u toho i zůstane a má pocit, že to stačí. Chyba lávky. Obočí totiž bývá mnohdy málo výrazné, a pokud jsme zvyklé se líčit, zaniká úplně. Tvář pak vypadá unavenější, starší a nevýrazná. 

Nabarvit si obočí do vhodného odstínu je ovšem kumšt. Obyčejná tužka na obočí pomůže těm, které potřebují dokreslit jen pár chloupků. Ženy, kterým ale chybí celé části obočí, si s tužkou nevystačí. Zaprvé neseženou dostatečný výběr odstínů a za druhé to nevypadá přirozeně.

Na řadu přicházejí stíny na obočí. Najdeme odstín podle výše zmíněného rozpisu barvy vlasů, naneseme stíny pomocí zkoseného štětečku a pročešeme chloupky kartáčkem. Na závěr můžeme zafixovat bezbarvým gelem, aby nalíčené obočí vydrželo déle. 

Máme hotovo, ale…

I přes veškerou snahu a závěrečnou fixaci, takto upravené obočí vydrží jen do večera, budeme-li mít štěstí. Mnohem častěji se ale líčení smaže ještě během dne, proto na konci vypadáme jako bychom na bedrech měly starosti celého světa – mdlé a unavené.

Ženy, které sportují, nerady se líčí nebo mají opravdu řídké a chybějící obočí, proto dávají přednost jednoduššímu řešení. Permanentnímu make-upu. Na výběr máme ze dvou metod. Pudrový efekt vytvoří přesně tak dokonalé obočí, kterého se snažíme dosáhnout pomocí stínování. Barva je přirozená a obočí dokonale husté za všech okolností. 

Druhou možností je vláskování, kterým make-up artistka vytetuje každý chybějící chloupek zvlášť. Metoda je to dražší, ale na druhou stranu je výsledek nerozpoznatelný od našich přirozených chloupků.

Ať tak či onak, starost o obočí nám na několik let díky mikropigmentaci odpadá. Setkaly jste se už s metodou permanentního stínování obočí? Co na něj říkáte?