Trend nebo vzezření dnešního světa? Dost mladých lidí si plánuje „nainstalovat“ ozdobu ve formě piercingu anebo vytetovat malou kresbu, kvůli tomu, aby zapadli. Navíc se dá najít druhá kategorie mladých, pro něž začne být piercing životním stylem (třeba také drogou) a zkoumají další nevyužitá místa, která je možno zvelebit. Inspirují se mimo jiné navíc rozmanitým výběrem materiálů a hromadou barev.

Tetování je zpravidla nesrovnatelně zásadnější rozhodnutí oproti tomu si nechat napíchnout piercing, ten bez problémů odstraníme a potom počkáme na zahojení, popř. odstraníme pouze když je potřeba. Tetování je náročně odstranitelné (dnes nejčastěji laserem), nepříjemné, ponechává viditelnější jizvy a neplatí to žádná pojišťovna. V případě, že se člověk zviklá pro tetování, měl by si dobře rozmyslet, který motiv a hlavně vymyslet správné umístění, jež lze v případě potřeby schovat. Rozdílně vypadá tetování v létě u moře a jinak při nějakém důležitém a formálním jednání .

Nejrizikovější kategorií v tomto jsou samozřejmě teenageři – jednodušeji zviklatelní.

Typický příklad za všechny: Mladík si nechal vytetovat obrázek své přítelkyně, se kterou „randil“ a miloval jí. Po jejich rozchodu, si nechal „slečnu“ odstranit a namísto toho má jizvu ve formě vzpomínky do smrti.

Závisí na každém jedinci jak se chce a zejména „může“ ozdobit. Odrazující potíží v tomto bývá často zaměstnání. Dělník na stavbě popř. jiný pracovník nejspíš může být propíchán či „pomalován“ jak si žádá. Odlišná situace bývá u poradce, letušky a dalších reprezentativních profesí. Váš šéf asi určitě dvakrát nepřijme s radostí logo fotbalového týmu na zátylku stejně jako rudou růži ve výstřihu.

Lidé, co nosí piercing bývají většinou také tetováni a mohli bychom je zpravidla rozdělit do tří druhů:

1. Osoby, které ho nechtějí, neuznávají ho a proklamují, že jsou hrdí na to, že žádné nevlastní
2. Ti, jenž mají 1 či 2 a jsou na ně hrdí
3. Extrémy, kteří mají tři tetování nebo piercingy a více, přesto jim to je málo.