Neexistuje snad nikdo, kdo by nedokázal v zimě ocenit příjemně vyhřátý domov. Venku mrzne, až praští a představa teplého domova a horkého čaje je jediná myšlenka, kterou máte v hlavě při cestě domů z práce. Způsobů, jak získávat teplo je celá řada a záleží pouze na vás, který vám vyhovuje. Možností získávání je celá řada – se samotným přenosem a topením je to trochu jiné.

Klasické radiátory jsou již zastaralé, a proto se společně podíváme na moderní řešení v podobě podlahového vytápění. Nedejte na zlé jazyky, které říkají, že se podlahové topení navyplatí a je to jen přežitek. Právě naopak. Pokud jste již měli možnost setkat se s podlahovým topením, zaručeně nám dáte za pravdu, že je velmi příjemné. Lidé, které tento systém vlastní, by jej zaručeně již za nic nevyměnili.

Podlahové topení eliminuje nevýhody radiátorů

Zajímají vás výhody tohoto systému topení? Pak se musíme vrátit na základní školu, na hodiny fyziky. Jak zaručeně dobře víte, teplý vzduch stoupá vzhůru. a právě kvůli tomuto faktu většina tepla z radiátorů nepozorovaně unikne kam nemá, místo aby vytápěla místnost. Pokud se však rozhodnete pro teplovodní podlahové topení celá situace se rázem změní – teplo vychází z celé podlahy. Totiž rozdíl mezi teplotou u stropu a u podlahy u klasického topení může v praxi činit až několik stupňů – to je i možný důvod, proč si doma stěžujete na neustále studené nohy.

Podlahové vytápění vás těchto problémů jednou pro vždy zbaví. Topné trubky jsou vedeny pod celou plochou podlahy. Teplo tak sálá z podlahy rovnoměrně po celém prostoru a prochází vaším tělem již od nohou. Proto je tak příjemné. Díky tomu potřebujete i mnohem méně použité energie na vyhřátí celé místnosti. Doma pak budete moci chodit bez bačkor aniž byste trpěli zimou.

Nepotřebujete speciální podlahu

Pokud si děláte starosti s tím, že si budete muset pořídit speciální podlahu, jste na omylu. Použít můžete jakoukoliv podlahovou krytinu a můžete si na ni bez obav položit i koberec. Velmi často využívané jsou například klasické dřevěné palubky, které navíc dobře drží teplo.

Realizaci je samozřejmě nejlepší provést společně s rekonstrukcí domu nebo přímo při jeho výstavbě. Bohužel se bez stavebních zásahů neobejde. Na druhou stranu však budete moc těžit z výhod, které tento systém přináší oproti klasickým radiátorům. Sami zjistíte, že při dlouhodobém provozu výrazně ušetříte.

Dřevo dodá vašemu bydlení nový vzhled

Pokud se již pouštíte do rekonstrukcí kvůli novému vytápění, můžete si dům upravit podle svých představ. Pokud máte rádi dřevo a chystáte se položit na topení dřevěné palubky, zvažte také zkrášlení celého interiéru tímto materiálem. Podlaha i případné další obložení vám bude perfektně sloužit i několik desítek let.

Jako dřevěná dekorace se dají využít obkladové palubky. Nejde však pouze o vzhled. Především jde o kvalitní tepelnou i zvukovou izolaci, kterou vám může dřevo nabídnout. Proto se výborně hodí do starších domů i jako zajímavý doplněk do novostaveb. Na výběr máte samozřejmě širokou škálu barevných odstínů a vzorů, takže si můžete vybrat ideální kombinaci, která bude ladit vašemu oku.

Pokud vás podlahové topení či dřevěné obložení oslovilo, neváhejte a pusťte se do rekonstrukce. Přestavte si dům podle vašich představ a získáte s tím ještě řadu výhod – ať již jde o levnější topení či kvalitní vnitřní izolaci.