Děti jsou v dnešní době dost aktuálním tématem. Vidíme je stále okolo sebe. Je krásné je pozorovat, jak rostou a hlavně jak se radují z každé maličkosti. A možná také po nějaké takové ratolesti občas zatoužíme. Pokud ovšem skutečně něco takového plánujete, musíte se včas pořádně připravit – nakoupit kočárek, plínky, autosedačku, hračky, oblečení, vymalovat nově udělaný dětský pokojíček a v něm krásnou dětskou postýlku či kolébku, ve které bude dítko v noci i přes den ležet. Když jsem byla malá já, měla jsem obyčejnou a strohou dřevenou postýlku, u které se dala jedna část snížit a tím usnadnit mé vyndávání. Dnes jsou však už dětské postýlky mnohem detailněji propracované a to jak designově, tak bezpečnostně.

Ráda si často prohlížím různě na internetu a v obchodech, jaké dětské postýlky existují a mrzí mě, že něco takového bylo dříve vymožeností, které byla dostupná jen pro bohaté rodiny. Dnes je samozřejmě základním materiálem takové postýlky nebo kolébky stále klasické dřevo (může se však jednat i o plast), ale vše okolo je zdobené. Existují malé záclonky, které jsou nad hlavou dítěte, jako to často bývá v pohádkách se sudičkami. Na ně se zavěšují různé hračky, které mají například i hudební funkci a do toho jsou v nich baterie, aby se točily, vydávaly zvuky a tím upoutaly pozornost dítěte. Pískací hračky jsou dnes už samozřejmostí, kterou má v základní výbavě téměř každá dětská postýlka.

Dnešní dětské postýlky mají už i posouvací dno, abychom ho mohli upravovat, jak děťátko bude postupem času růst. A neznám člověka, který by nebyl rád za úložný prostor v podobě šuplíku pod postýlkou. A to, že je postýlka na kolečkách, nám umožní snadnou manipulaci, pokud bychom postýlku potřebovali v jiné místnosti. Je to doopravdy krása, co všechno už dnes existuje a na co všechno lidé myslí, když se jedná o drahocenné dítko…