Sport je důležitým faktorem našeho života. Je také předpokladem zdravého těla v dobré kondici. To vše platí za předpokladu, že nechceme být vrcholovými sportovci, protože pokud to se sportem přeženeme, svému tělu naopak uškodíme – hlavně kloubům. Nechci ale celý článek poučovat o tom, jak bychom měli žít. Raději bych se věnovala jednomu sportu a to boxu. Potřebuji ale boxovací pytel.

Nedávno dostal můj známý tričko s nápisem Everlast. Ptal se, co to jako má být. Je to jednoduché – známá boxerská značka, která má dlouhou tradici. Ale zpět k boxovacím pytlům. Ty mají už dlouhou tradici a to nejen pro box, ale i pro normální lidi, kteří chtějí odbourat stres a odreagovat se.

Jedinou podmínkou pro boxování jsou boxovací pytle a používat správné pomůcky. To znamená trénovat pouze ve speciálních rukavicích a ani bandáže nejsou na škodu. Těmito věcmi totiž zabráníte zbytečným zraněním, které mohou být nepříjemné. Pokud se tomu chcete věnovat jen rekreačně, měli byste dát přednost nafukovacím pytlům, které Vám postačí. Pokud byste však trvali na tom, že se chcete boxu věnovat na profesionální úrovni, zakoupíte si takzvaný závěsný pytel. Takový boxovací pytel může vážit okolo 35 kg. Vnitřek boxovacího pytle je většinou tvořen pískem. Povrch by pak měl být nejlépe kožený, ale může se použít i koženka. Takový boxovací pytel se však rychleji odře a opotřebuje. Řetěz, na kterém je boxovací pytel zavěšen, zajistí, aby byly pohyby pytle správně korigovány a aby se houpal tak, jak by měl.

Teď jsem Vás už seznámila s fakty o boxovacích pytlích. Pustit se do toho může každý, přesto bych však doporučovala aspoň na začátek profesionálního trenéra, který Vám ukáže tu správnou cestu. Pak už vám jen stačí dobrá fyzička a psychická odolnost, když se Vám pytel nebude hýbat tak, jak byste chtěli.