Nordic walking se stává čím dál tím víc populárnějším sportem a to u všech věkových kategorií. Přesto oblíbenost stoupá hlavně u lidí, kteří jsou takzvaně v středním věku. Možná je to tím, že se jedná o nepříliš namáhavý sport, který je přesto tak účinný. Že nevíte, co to nordic walking je? Pokusím se Vám to aspoň trochu přiblížit.

Jistě jste už na nějaké procházce viděli člověka, který uprostřed léta chodil o 2 holích, které nápadně připomínaly lyžařské hole. Pravděpodobně jste si i mysleli, že se zbláznil. Ale není tomu tak – jen se opíral o nordic walking hole a provozoval tento sport. Celé je to v tom, že díky holím, které před sebou budete stále „posouvat“, zapojujete do chůze správně celé tělo a tím 90% svalů! A to už je co říct. Navíc napomáhá dobré tepové frekvenci a to i přesto, jak velkou energii při tom vydáme. Tento způsob chůze k nám původně přišel z Finska a stal se tak oblíbeným proto, že ne každý je ochoten pro své zdraví skákat kdesi na aerobicu. Tohle je totiž krásný kompromis.

Jediné, co k tomuto sportu potřebujete, jsou nordic walking hole tedy, jak už jsem řekla, hole speciálně vyrobené pro tento účel. Zakoupit je můžete ve všem prodejnách, které se specializují na sportovní potřeby. Navíc Vás takové hole přijdou jen na nějakých 600 korun, pokud byste tedy nechtěli nějaké speciální. Samozřejmě existují i dražší modely, které jsou například teleskopické a tím pádem i skladné a praktické.

Pokud cítíte, že Vaše tělo Vás moc neposlouchá a že Vaše kondice je mizerná, měli byste s tím něco dělat. A pokud nechcete žádný namáhavý sport ani nechcete vrážet tisíce do různých kurzů a hodin, prostě si kupte nordic walking hole a běžte na procházku do parku a zkuste tuto „severskou chůzi“. Uvidíte, že Vám Vaše tělo poděkuje a že se budete cítit jako zamlada.