Cestování za zábavou k vodě patří mezi hity současné doby. Nemusí jít jenom o české řeky, rybníky a jezera, často se vyráží do ciziny k moři. Nafukovací čluny vám připraví skvělé zážitky, ale pamatujte na to, že nemusíte vždy narazit na nafukovací čluny okamžitě k dispozici a zamrzí vás propásnutá šance si zajezdit po vlnách. Ideálním řešením jsou vlastní nafukovací čluny. Nemusíte se trápit vysokou cenou, když nakoupíte nafukovací čluny mimo sezónu. Můžete objevit dost zajímavých akčních nabídek za skvělé ceny. Samozřejmě spoléhejte hlavně na kvalitní nafukovací čluny, abyste vypluli podle libosti a nemuseli s plavením po vodě přestat moc brzy.

Nezapomeňte si sebou na vodu vzít čluny

I přes vysokou kvalitu od renomovaných současných výrobců, nezapomeňte na správnou péči a skladování pro čluny. Před první plavbou důkladně prozkoumejte návod a po nafouknutí zkontrolujte, zda nikde neuchází.Čluny nenechávejte dlouhou dobu na slunci a nikdy nespoléhejte na to, že se nemohou protrhnout a prodřít. Pro čluny seženete řadu zajímavých doplňků, rybářům se budou hodit s držáky prutů. Důležité je také snadné zprovoznění člunu. Vyzkoušejte například čluny s nafukovací vysokotlakou podlahou, kdy se nemusíte zabývat skládáním desek a samotnou stavbou.

Lodní motory vás přepraví po vodě rychleji

Projížďky na vodě vám mohou zpříjemnit lodní motory, které jsou na delší vzdálenosti určitě lepší než pádla. Lodní motory mohou mít nízkou hmotnost, tichý chod a nebudou rušit případné rybaření. Lodní motory se vyrábějí tak, aby maximálně šetřily životní prostředí. Vaše rozhodnutí pro koupi lodních motorů závisí především na tom, jak dlouhé plavby budete realizovat. Každopádně máte na výběr lodní motory hned v několika druzích, které se velmi jednoduše připevňují na čluny. Nové typy nepotřebují plánovanou údržbu po dobu několika let, žádné seřizování a ani výměnu oleje.