Víte proč je Španělsko tak oblíbenou turistickou destinací? Víte, proč turisty láká Španělsko? Tento článek by Vám měl dát odpovědi na tyto otázky.

Španělsko se rozprostírá na Pyrenejském poloostrově a jeho poloha nabízí ideální místo pro letní dovolenou. Jeho subtropická poloha přiláká ročně milióny turistů, kteří nejezdí jenom k moři, ale taká jezdí obdivovat Španělsko a jeho krásy. Španělsko je na východě omýváno Středozemním mořem na jehož pobřeží se rozprostírá řada vyhlášených letovisek – Costa Brava, Blanes, Costa del Sol, Costa Tropical apod.

Španělsko může turistům nabídnout i ostrovní dovolenou, protože součástí jeho území je i souostroví Baleáry, které nabízí turistům atraktivní destinace mezi něž patří například Mallorca, Menorca, Ibiza nebo Formentera. Největší ostrov souostroví Baleáry je Mallorca, která může nabídnout neuvěřitelných 300 slunečných dní v roce a jedny z nejkrásnějších písečných pláží v Evropě. Průměrná denní teplota na ostrově Mallorca se v červenci pohybuje okolo 24 °C.

Mezi další ostrovní destinace patří i Kanárské ostrovy, které Španělsko také vlastní. Kanárské ostrovy jsou nazývány ostrovy věčného jara a svůj podíl na tom určitě má i jejich subtropická poloha na severozápadě Afriky. Velká část ostrovů a ostrůvků vznikla sopečnou činností. Mezi největší ostrovy souostroví Kanárské ostrovy patří Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote a La Palma. Španělsko má svoji nejvyšší horu – Pico de Teide – umístěnou na ostrově Tenerife, který patří k nejzelenějším ostrovům souostroví Kanárské ostrovy.

Španělsko dovolená nebo dovolená Španělsko jsou nejvyhledávanější fráze na českých vyhledávačích, které zadávají lidé, když chtějí navštívit Španělsko, které je pro dovolenou jako dělané. Možná i proto je španělská ekonomika závislá na masové turistice. Na oplátku Španělsko nabízí turistům velice kvalitní ubytování a spoustu turistických atrakcí, mezi něž patří i různé přírodní rezervace nebo taky velké množství památek, které jsou zapsané na Seznamu světového kulturního dědictví – UNESCO.