Pravidelné a důkladné čištění je pro zdravou pleť velmi důležité. Ale to jste se již zřejmě dočetla, případně vám to poradila vaše dermatoložka. Nezapomněla však doplnit, jak péči o pokožku strávit jen nezbytné minimum času? Pokud je řeč o efektivitě, musí přijít zmínka o micelární vodě, protože právě ta patří k „must have“ všech žen, které nestojí o kompromisy. Ať už jde o voděodolný make-up nebo jiné nečistoty, „micelárka“ si s nimi hravě poradí. Samozřejmě za předpokladu, že sáhnete po té správné.

Některým ženám je prý „shůry dáno“, a proto mají pleť mnohem hebčí a zdravější než ostatní. Pravdou je, že dokonalou pokožku můžete mít i vy. Budete-li se o ni starat, odvděčí se vám krásným vzhledem. A je to právě micelární voda, díky které vcás bude každodenní péče bavit.

Proč funguje? Protože micely!

Voda, která na pleti nezanechává žádné nečistoty? Ta je zřejmě plná agresivní chemie… Inu některé produkty skutečně obsahují látky, které pokožce spíše škodí. Ale my se bavíme o kvalitních micelárních vodách s šetrným složením – ty můžete bez obav používat každý den, tedy nejen v momentě, kdy nestíháte čištění klasickými líčidly.

Vraťme se však k základnímu principu micelární vody. Spočívá v aktivním působení shluků molekul tenzidů – micel. Některé nečistoty okamžitě rozpouští a zbylé na sebe vážou, takže je snadno setřete bavlněným tamponkem.

Součástí micely jsou dva póly. Lipofilní absorbuje kožní maz, nečistoty na bázi tuku a make-up. Hydrofilní rozpouští veškeré nečistoty, které jsou běžně rozpustné ve vodě (prachové částice apod.).

Velkou výhodou čištění pleti micelární vodou je akt, že probíhá povrchově a hloubkově. Po setření tamponkem se již tvář neoplachuje kohoutkovou vodou.

Pro který typ pleti je micelární voda vhodná?

Odpověď zní: pro všechny. Bez ohledu na to, zda jste majitelkou problematické nebo mastné, můžete micelární vodu používat každý den. A nutno podotknout, že pro svou pleť uděláte lépe, než kdybyste na ni aplikovala odličující mléko, které zanáší a rozšiřuje póry. Pleťová voda zase může kůži nadměrně dehydratovat a oční odličovače způsobit nepříjemné štípání kolem očí. Po aplikaci micelární vody se naopak budete cítit skvěle.

Micelární voda představuje řešení i pro ženy, které trápí suchá pleť. Právě ta obvykle reaguje na většinu pleťových vod podobně jako citlivá pokožka – zrudne a svědí. V micelárce však není obsažen alkohol, a proto po aplikaci nedochází k nežádoucí dehydrataci.

Vyberte si značku, které můžete důvěřovat

S micelární vodou je to jako se všemi ostatními kosmetickými přípravky. Některé fungují na výbornou, od jiných raději ruce pryč. Nechcete-li se spálit, vsaďte na prověřené produkty, které doporučují i přední dermatologové. Třeba na Sensibio H2O od BIODERMY.